Wynajem krótkoterminowy

 

 

 

Dlaczego wynajem auta rozwiąże Twoje problemy?

 

Wynajem auta już dawno przestał być drogi i skomplikowany. Nic więc dziwnego w tym, że współcześnie cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Dowiedz się więcej o autach z wypożyczalni i korzyściach, które możesz dzięki nim zyskać.

 

 

 

 

Co to wynajem krótkoterminowy?

 

W dobrej wypożyczalni samochodów możesz wybierać pomiędzy wynajmem krótko- i długoterminowym. Jak sama nazwa wskazuje, kluczowym kryterium jest w tym przypadku długość okresu, na jaki wypożyczysz auto.

 

Przyjęło się, że jeśli wynajmujesz auto na krócej niż miesiąc, korzystasz z opcji krótkoterminowej. W praktyce może to być zarówno tydzień, trzy dni, albo nawet jedna doba. Ta opcja zapewnia wiele korzyści dla klienta, z których najcenniejsze to proste warunki najmu oraz krótka procedura obsługi.

 

 

 

 

Dla kogo wynajem krótkoterminowy jest najlepszy?

 

Krótkoterminowy wynajem pojazdów sprawdza się idealnie wtedy, gdy potrzebujesz auta do załatwienia codziennych spraw. Dlatego też klienci wypożyczalni korzystają z tej opcji najczęściej wtedy, gdy:

 

- oddają prywatny samochód do mechanika,

- nie posiadają własnego auta, bo korzystają z pojazdu sporadycznie,

- chcą wybrać się na weekendową wycieczkę, ale na co dzień jeżdżą małym miejskim samochodem.

 

W praktyce wynajem krótkoterminowy wybierany jest najczęściej właśnie ze względu na korzyści, jakie oferuje klientowi. Korzystają z niego zarówno mężczyźni, jak i kobiety, a nawet seniorzy, którzy potrzebują auta na zakupy, wycieczkę czy odwiedziny u rodziny.

 

 

 

 

Co zyskasz, wypożyczając auto na krótki okres?

 

W przeciwieństwie do wynajmu długoterminowego, który generuje stałe, comiesięczne koszty rozliczane za pomocą faktury, wynajem długoterminowy jest prosty i szybki. Do zawarcia umowy wystarczy najczęściej czynne prawo jazdy oraz drugi dokument tożsamości. Opłatę zwykle reguluje się z góry.

 

W ten sposób otrzymujesz nowe, doskonale zadbane, czyste i pachnące auto z pełnym bakiem paliwa. Pojazdy z reguły wyposażone są w klimatyzację, a większe modele również w nawigację GPS oraz aktywne systemy bezpieczeństwa (ESP, ASR). Wynajem krótkoterminowy zazwyczaj łączy się z dobowym limitem kilometrów, którego nie powinieneś przekroczyć. W dobrej wypożyczalni jest on jednak tak skalkulowany, że spokojnie wystarczy do normalnego użytkowania pojazdu.

 

 

 

 

Jakie auta wypożyczyć do miasta?

 

Auto na klika dni do miasta powinno być przede wszystkim kompaktowe i funkcjonalne. Dlatego najlepiej sprawdzają się nowe, miejskie modele. Takie samochody wyposażone są w nowoczesne systemy wspomagania parkowania, nawigację i komputery pokładowe. Ich niewielkie silniki zapewniają dynamikę przy rozsądnym apetycie na paliwo, dlatego jazda autem miejskim z wypożyczalni jest ekonomiczna.

 

Jeżeli potrzebujesz samochodu na zakupy, wybierz raczej hatchbacka z segmentu B, bowiem maluchy z klasy A zarezerwowane są po prostu do ultrataniego i szybkiego przemierzania miejskiej dżungli. Ich niewielkie bagażniki mogą okazać się za małe na większe, rodzinne zakupy. Nie zmienia to faktu, że każdym autem miejskim z wypożyczalni wygodnie zaparkujesz i szybko przejedziesz z jednego końca aglomeracji na drugi. A przecież właśnie o to chodzi w zwinnym samochodzie do miasta, prawda?

 

 

 

 

Auto z wypożyczalni na trasę - jakie?

 

Jeśli szukasz auta na weekendowy wypad, celuj w większe modele. Najwygodniejsze będą sedany i kombi, albo nieco droższe, lecz o wiele bardziej komfortowe topowe suvy. Pamiętaj, że auto na trasę ma przede wszystkim być wygodne. Duże samochody są również przy okazji bezpieczniejsze od swoich mniejszych braci. Większe jednostki napędowe szokują ekonomią w trasie. Dotyczy to zwłaszcza nowoczesnych diesli i samochodów hybrydowych na wynajem.

 

Auto z wypożyczalni możesz doposażyć według własnego uznania. W mieście może nie mieć to większego znaczenia, ale w trasie przyda się np. bagażnik dachowy, albo uchwyt na rowery czy turystyczna lodówka. Zapytaj obsługę wypożyczalni o dodatkowe wyposażenie i podnieś komfort swojej podróży.

 

 

 

 

Kiedy warto wynająć auto?

 

Poznałeś już najczęstsze powody, dla których kierowcy wypożyczają auta. Nie są one jedyne. Auta wynajmują również osoby, które sprzedały prywatne samochody, a nie kupiły jeszcze nowych egzemplarzy. Wypożyczalnie często obsługują turystów, którzy zjawiają się w mieście na klika dni. Bardzo często na wynajem decydują się seniorzy, uprawiający turystykę kościelną oraz studenci uprawiający wszystko, łącznie z nieplanowanymi wypadami za miasto.

 

Krótkoterminowy wynajem auta jest tani i szybki, dlatego właśnie rozwiąże większość Twoich komunikacyjnych problemów. Sprawdź, jak tanio możesz wynająć nowy samochód w Twoim mieście.

 

 

 

 

Gdzie nas znajdziecie?

CarBOOKING © 2019 - 2024. All rights reserved. Projekt: Kreacja wizerunku. Wykonanie RentCarSoft

Menu